Image
  • Home
  • Sport
  • Zawisza Dolsk kontra Warta Śrem w pucharze

Zawisza Dolsk kontra Warta Śrem w pucharze

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dla podopiecznych Macieja Fujaka będą to już trzecie derby powiatu w sierpniu. Piłkarze Zawiszy mają bowiem już za sobą ligowe pojedynki z UKS Śrem i Pogonią Książ. Pierwsze wygrali 2:1, drugie zremisowali 1:1. Pojedynek z Wartą będzie więc trzecim lokalnym starciem. Faworytami będą podopieczni Łukasza Kubzdyla, ale puchary lubią rządzić się swoimi prawami. Mecz rozegrany zostanie w środę, 31 sierpnia, o godzinie 18.00 w Dolsku. W kolejnej rundzie zwycięzca tej pary trafi na wygranego w starciu Polonii Poznań z Lechią Kostrzyn.

W 1/32 finału los skojarzył także dwie inne śremskie pary. Sportowy Śrem zagra bowiem z UKS Śrem. Pierwszy z zespołów jest niezrzeszony i składa się z byłych już zawodników. Sportowy Śrem ma za sobą dwie udane rundy. W pierwszej pokonał Phytopharm Klękę (2:1), a w drugiej Przemysława II Poznań (1:0). Wyeliminowanie grającego w klasie okręgowej UKS Śrem byłoby nie lada gratką. Zwycięzca zmierzy się z lepszym z pary Czarni Czerniejewo – Lechia II Kostrzyn.

Na mocnego rywala trafiła Pogoń Książ. Jest nim bowiem mający mający czwartoligowe aspiracje Piast Kobylnica. Wygrany zagra z Wełną Rogoźno bądź Przemysławem Poznań.

Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do piłkarzy KSGB Manieczki, którzy w 1/32 finału trafili na wolny los. Ich rywalem w 1/16 będzie Clescevia Kleszczewo bądź Polonia II Środa.