||

Trwa przebudowa nawierzchni drogi powiatowej na odcinku Błociszewo – Śrem. Do kiedy utrudnienia?

Na tę chwilę z pewnością czekało wielu mieszkańców okolic Błociszewa, Gaju i sąsiednich wsi. Powiatowy Zarząd Dróg przystąpił do przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 3897P, która miejscami przypominała szwajcarski ser.

W połowie lutego ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Najlepsza ofertę przedstawiła Firma Budowlano-Usługowa EKO-BUD z Lisewa, która zaproponowała wykonanie prac za kwotę 3 288 772,36 zł. Suma ta zmieściła się w założonym budżecie.Nowa nawierzchnia pojawi się na kilku odcinkach na trasie Błociszewo-Śrem, o łącznej długości 3,26 km. Zakres robót obejmuje między innymi usunięcie krzewów, wykonanie nasypów i przepustów pod koroną drogi, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudowy, wyrównanie asfaltem, a także frezowanie nawierzchni bitumicznych, ułożenie nowej nawierzchni, umocnienie skarp czy ułożenie krawężników. Inwestycja przewiduje wybudowanie w Gaju nowego chodnika.

Utrudnienia w ruchu związane z pracami remontowymi mogą potrwać nawet do końca września. Kierowcy muszą liczyć się z czasowym wyłączeniem odcinków w związku z układaniem asfaltu, który z uwagi na dość wąską drogę, będzie wylewany na obu nitkach jednocześnie. Kiedy zatem droga będzie zamknięta? Dziś niestety nie sposób precyzyjnie to określić.