Eksperci dobrego życia. Lecznicza terapia tańcem

W czwartkowe przedpołudnie śremscy seniorzy zostali zaproszeni do wspólnej pracy nad ciałem. Zajęcia z tańca terapeutycznego poprowadziła Malwina Stępniewska. Terapeutka zaproponowała uczestnikom leczniczą terapię tańcem.

Uczestnicy spotkania otrzymali kolorowe wstążki, które pomogły im wydobyć energię z ciała. Instruktorka pokazała także relaksujące ćwiczenia oddechowe oraz zaproponowała zabawę z „kulą mocy”, dzięki której każdy z seniorów miał szansę powiedzieć kilka zdań o sobie i własnych sposobach na ruch.

Jak ten typ zajęć odebrali uczestnicy? – Bardzo ciekawa propozycja. Moje ciało jest rozluźnione, a uśmiech sam pcha się na buzię – relacjonuje pani Maria. Podobnego zdania byli pozostali seniorzy, którzy zapewniali, że chętnie wezmą udział w kolejnych warsztatach z terapii tańcem.

Obserwuj nas w Google News