Image

Co tak śmierdzi w Śremie?!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Co prawda od smrodu jeszcze nikt nie umarł, ale nos więdnie i przy tych upałach naprawdę trudno to wytrzymać – wspomniał pan Tadeusz, który we wtorek zajrzał do naszej redakcji. Tego dnia odór fekaliów wwiercał się w nozdrza mieszkańców i nie dawał szans na złapanie porządnego oddechu.

Wiele zapytań o źródło smrodu trafiło także do śremskiego ratusza, który wystosował komunikat w tej sprawie:

W związku z licznymi zapytaniami oraz uwagami zgłaszanymi przez mieszkańców w sprawie uciążliwych zapachów obornika w gminie Śrem informujemy, że zostały wywołane przez zastosowanie na sąsiadujących polach uprawnych nawozów naturalnych do których zgodnie z ustawą z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (tj. z 2021 r. poz. 76 oraz z 2022 r. poz. 1370) zaliczamy:

  1. a) obornik, gnojówkę i gnojowicę,
  2. b) pochodzące od zwierząt gospodarskich, w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, odchody, z wyjątkiem odchodów pszczół, bez dodatków innych substancji.

Nawozy naturalne stosować można w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada. Obowiązkiem stosującego nawozy naturalne jest ich przykrycie lub wymieszanie z glebą nie później niż następnego dnia po ich zastosowaniu. W przypadku nie zrealizowania tego obowiązku można zgłaszać uwagi do Straży Miejskiej celem podjęcia interwencji w sprawie.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]