|

Tydzień dla seniora w Śremskim Ośrodku Kultury

Tydzień dla seniora zaplanowano w dniach 16-21 sierpnia. Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych warsztatów, a wśród nich zajęcia z ceramiki, które zainaugurowały cykl seniorskich spotkań oraz warsztaty pod tajemniczą nazwą – yarnbombing. Cóż to takiego?

Yarnbombing to nic innego jak kreatywne zabawy z włóczką. – Jest to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej np. architektury miejskiej, ale także drzew lub kamieni, ręcznie wykonywanymi dzianinami – wyjaśnia Dorota Witczak.Warsztaty yarnbombing prowadzi Michelle Sobczak, pasjonatka scrapbookingu, ogrodnictwa, szydełka i szycia, a zarazem aktywna członkini grupy Pikotki Crew, czyli poznańskiej grupy dziewcząt, które ze swoją pasą wychodzą poza domowe zacisze i popularyzują szydełko, druty i yarnbombing jako formę artystycznego wyrazu.

Fot. D. Górna

Ponadto seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z tworzenia egzotycznych kiszonek, zajęciach tanecznych, warsztatach rysunku i recyklingu. Pod tą ostatnią pozycją kryje się pomysł stworzenia wyjątkowego kreatywnego albumu, w którym można przechować wspomnienia wakacyjnych, pięknych chwil, a wszystko to z wykorzystaniem przedmiotów, które zawsze mamy w domu pod ręką.

Fot. D. Górna

Zwieńczeniem seniorskiego tygodnia będzie sobotni spektakl w wykonaniu amatorskiego koła teatralno-kabaretowego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wielkopolskim oraz ognisko w ogrodzie ŚOK. Na niedzielę zaplanowano wycieczkę do Kórnika.

Fot. D. Górna

A tak o cyklu wydarzeń dla seniora mówił podczas inauguracji burmistrz Adam Lewandowski, który zajrzał we wtorkowe przedpołudnie do ogrodu Śremskiego Ośrodka Kultury i oficjalnie otworzył cykl wydarzeń. – Pogoda bardzo sprzyja naszym działaniom. Myślę, że w najbliższych dniach wielu seniorów do nas zawita. Będzie to wspaniała okazja do wymiany myśli i doświadczeń – podkreślał burmistrz.