Image

Zobacz operę na żywo „Heca, czyli polowanie na zająca”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

31 sierpnia o godz. 19.19 będzie można obejrzeć „Hecę, czyli polowanie na zająca”, uważaną za najstarszą zachowaną polską barokową operę buffa (komiczną) w trzech odsłonach. Utwór jest o tematyce łowieckiej i datowany jest na przełom XVII/XVIII w.

Na to wydarzenie wstęp jest bezpłatny. Wystarczy odebrać darmowe wejściówki w Centrum Kultury Książ Wlkp. – zapewnia Mariola Kaźmierczak


Berdychowski Kwiecien2 2024

Produkcją zajmuje się tradycyjnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Z Muzyką do Ludzi”, które uzyskało dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na to wydarzenie. Z kolei przygotowanie scenografii oraz nabór statystów to zadania, których ponownie podjęło się Centrum Kultury Książ Wlkp. W rolę reżysera wcieli się za to znana już z poprzednich edycji operowych sopranistka Katarzyna Hołysz.

Projekt „Palimy się do muzyki – opera społeczna” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Aby odebrać bezpłatne wejściówki należy napisać: operajaroslawki@ck-ksiazwlkp.pl lub zadzwonić: 61 28 22 616. Czas jest do 15 sierpnia.

fot. materiał organizatora