||

Wracają badania RTG dla pacjentów ambulatoryjnych. Pojawią się trudności z dostępem do TK

– Z zadowoleniem przekazujemy informację, że w związku z zakończeniem prac modernizacyjnych Pracowni RTG i wymianą aparatu, od dnia 16 sierpnia br., wznawiamy badania dla pacjentów ambulatoryjnych – informuje Michał Sobolewski, prezes śremskiej placówki.

Zarząd informuje jednak o kolejnych utrudnieniach związanych z kolejnymi pracami modernizacyjnymi, tym razem w pracowni tomografii komputerowej. – Kolejnym etapem modernizacji Pracowni Diagnostyki Obrazowej będzie przystosowanie pomieszczeń i wymiana aparatu tomografii komputerowej i dlatego od dnia 16 sierpnia do połowy września 2022 roku, wykonanie badań TK dla pacjentów ambulatoryjnych nie będzie możliwe – wyjaśnia prezes i zarazem zapewnia, że szpital w jak najszerszym zakresie chce zminimalizować utrudnienia w dostępności do badań TK.

– Dlatego szpital tydzień przed rozpoczęciem remontu pracowni i w drugiej połowie września będzie realizował większą liczbę badań, dostępnych praktycznie bez kolejki. Przepraszamy za przejściowe utrudnienia, postaramy się w miarę możliwości skrócić do minimum czas braku dostępności do badań tomografii komputerowej – podkreśla.