|

Jeden wieczór, trzy koncerty w Śremie

Wieczór pełen muzycznych wrażeń zainauguruje koncert w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury. W ramach cyklu „Muzyczne Piątki nad Wartą” przed śremską publicznością wystąpi grupa „W Starym Składzie”. Tworzą ją muzycy, którzy podjęli współpracę sięgając po muzykę z różnych gatunków.

Band tworzą: Grzegorz Herman (śpiew, gitara elektroakustyczna), Zbigniew Urbaniak (gitara basowa), Jan Janura (gitara elektryczna).

W repertuarze koncertowym znajdziemy utwory największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W piątkowy wieczór usłyszymy niezapomniane hity takich zespołów jak: Perfect, Lady Pank, Dżem czy Oddział Zamknięty.

– Podczas koncertu dostępny będzie ogródek gastronomiczny. Dostępne będą napoje i drinki bezalkoholowe oraz nachosy. Rozpalimy też ognisko, na którym będzie można upiec przyniesioną z domu kiełbaskę – zaprasza Anna Szmyt-Baranowska.

Początek koncertu o godzinie 18.45. Wstęp wolny!

Muzyczne Piątki nad Wartą
fot. materiał organizatora

Muza w Muzeum

Tuż po koncercie w Śremskim Ośrodku Kultury warto zajrzeć do Muzeum Śremskiego, które na piątkowy wieczór zaplanowało dwa koncerty. W amfiteatrze wystąpią dwa zespoły: The Shvagiers (Śrem) oraz Beat Wise (Poznań).

The Shvagiers, czyli czwórka pokręconych przyjaciół, którzy pełnymi garściami czerpią inspirację z tego, co oferuje im klasyczny rock. W Śremie koncertowali kilkukrotnie. W ubiegłym roku, w amfiteatrze zaprezentowali swoją płytę „Nareszcie”.

Następnie na scenie pojawi się Beat Wise – band, który zadebiutował na scenie muzycznej na początku 2021 roku. Muzycy Beat Wise tworzą brzmienia, których sami chcą słuchać na co dzień: unikalne połączenie old-schoolowego hip-hopu z grooviącą sekcją instrumentalną. W Śremie już grali dwukrotnie: na Finale WOŚP i na plaży miejskiej. Teraz nadszedł czas na muzealny amfiteatr.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Muza w Muzeum
fot. materiał organizatora

Klubowo na plaży miejskiej

Z kolei na plaży miejskiej w Śremie już od godziny 19.00 o dobry nastrój plażowiczów zadba dj Ricken, czyli ulubiony dj młodzieży. Ricken zazwyczaj serwuje najlepsze kawałki rave i techno.

DJ Ricken
fot. arch. prywatne