||

Uroczyste obchody 103. rocznicy powstania Policji Państwowej w Śremie

Środowe uroczystości rozpoczęły się przed godzinę 9, gdzie kierownictwo komendy przy kościele pw. NMP złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych policjantów, którzy w służbie Rzeczypospolitej oddali życie wierni do końca swemu ślubowaniu. Następnie, już punktualnie o godzinie 9 rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji policjantów stojących na straży porządku i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu śremskiego.

Po mszy, na placu przed komendą miały miejsce główne uroczystości okolicznościowe, podczas których 50 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek śremskiej policji otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.Gości na uroczystości powitał komendant powiatowy Policji w Śremie, insp. Sławomir Jądrzak. – Cieszę się bardzo, że dzisiaj możemy się razem wspólnie spotkać – mówił komendant w mowie otwierającej i tym samym nawiązał do poprzednich lat, kiedy z uwagi na COVID-19, Święto Policji miało zdecydowanie bardziej skromną otoczkę. – 24 lipiec to bardzo ważny dzień dla każdego policjanta i dla każdego pracownika cywilnego. Ponieważ tego dnia właśnie świętujemy Święto Policji, co wiąże się również z awansami, odznaczeniami, medalami, jak również i innego rodzaju dyplomami. Ponad 100 lat temu, właśnie 24 lipca wprowadzono, po odzyskaniu niepodległości Policję Państwową, ale trzeba też wspomnieć, że jest to 32. rocznica powstania związków zawodowych. Również jest to 85. rocznica powstanie policji drogowej, dzisiejszego wydziału ruchu drogowego – wylicza komendant. – Bardzo szczególnie chciałbym się skupić na jeszcze jednym jubileuszu. Grupy, która tak naprawdę jest też częścią formacji policyjnej. Jest to 100-lecie służby cywilnej – dodał. I to również do tej grupy cywili w śremskiej policji komendant Jądrzak kierował ciepłe słowa za trud i wysiłek, jaki wkładają oni w swoją pracę. Pracę, z której następnie korzyści czerpią mundurowi KPP Śrem, a także i my wszyscy, mieszkańcy powiatu śremskiego.

Dla 50 policjantek i policjantów KPP Śrem 20 lipca miał szczególne znaczenie. Tego dnia zostali oni mianowani na wyższe stopnie służbowe. Pięciu w korpusie oficerów, 30 w korpusie aspirantów oraz ośmiu w korpusie podoficerów, a także siedmiu w korpusie szeregowych.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!