Image
  • Home
  • Dolsk
  • Przednia zabawa na strażackim pikniku w Dolsku [FILM]

Przednia zabawa na strażackim pikniku w Dolsku [FILM]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę boisko sportowe w Dolsku zamieniło się w arenę strażackich zmagań dla młodszych i starszych dzieci. Tego dnia Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dolska wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dolsku we współpracy z wieloma innymi instytucjami i firmami prywatnymi, zorganizowały piknik strażacki.

Wydarzenie dedykowane było przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom gminy Dolsk, ale również dorośli mogli z niego wynieść coś pożytecznego. W ramach pikniku odbywały się również pokazu strażackie, podczas których ratownicy omawiali istotne kwestie związane z ratowaniem ludzkiego życia.

Dla maluchów z kolei przygotowano liczne atrakcje sportowe, jak mały tor przeszkód z tunelem, rzucanie obręczami do celu czy dmuchane bańki oraz wielkie dmuchańce. Atrakcji było bez liku i nikogo nie powinno dziwić, że impreza na świeżym powietrzu trwała do godzin wieczornych. Te kilka godzin mogło nie starczyć, żeby zaangażować się we wszystko, co w Dolsku zostało przygotowane.

Oprócz wymienionych były również: przejażdżki wozami strażackimi i zabytkowym ciągnikiem z przyczepą, wystawa starych motocykli oraz samochodów, pokaz sprzętu strażackiego, będącego na wyposażeniu wozów z jednostek OSP w gminie Dolsk i wiele innych.

Zmęczeni licznymi prezentacjami mieszkańcy mogli zaznać chwili wytchnienia w strefie relaksu, gdzie mogli rozkoszować swe podniebienia wypiekami prosto od pań z kół gospodyń wiejskich. Ktoś spragniony innej strawy niż domowe wypieki także znalazł coś dla siebie.

Cały strażacki piknik nie mógł udać się lepiej. A pomyśleć, że jeszcze kilka godzin wcześniej cała impreza stała pod wielkim znakiem zapytania. Pogoda tego dnia płatała figla i serwowała wszystkim to raz rzęsisty deszcz, to innym razem słońce. Niemniej w godzinach popołudniowych deszczowe chmury zostały przegonione i nic nie zakłóciło wspaniałej, piknikowej atmosfery w Dolsku.