Image
  • Home
  • Kultura
  • Muza w Muzuem – podsumowanie i zapowiedź kolejnych koncertów

Muza w Muzuem – podsumowanie i zapowiedź kolejnych koncertów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Muza w Muzeum powróciła do amfiteatru. W piątkowy wieczór pogoda sprzyjała i koncert udało się zorganizować w muzealnym ogrodzie. Tego wieczoru przed śremską publicznością zaprezentowali się: duet Neons oraz Piotr Kołodyński jako oysterboy.

Wieczór zainaugurowali Natalia Hoffmann Pawlak i Maurycy Olszlegier, tworzący duet Neons. Zespół zaprezentował kilka kawałków z płyty, która swoją premierę będzie miała już w sierpniu. W ucho wpadły nam: „Someone Like Me”, „City Lights” czy energetyczny „I Feel Like Movin”.

Fot. D. Górna

Następnie sceną zawładnął oysterboy z zespołem. Pod tym pseudonimem kryje się Piotr Kołodyński, który znany jest z występów z Terrific Sunday. Śremskiej publiczności zaproponował muzyczną podróż w głąb indie popu z nutką nostalgicznego dreampopu oraz vintage lo-fi. Koncert w Śremie był niezłą rozgrzewką przed występem na Off Festival, który odbędzie się 5-7 sierpnia w Katowicach.

A już w piątek…

22 lipca do Śremu zawitają The Shvagiers, czyli czwórka pokręconych przyjaciół, którzy pełnymi garściami czerpią inspirację z tego, co oferuje im klasyczny rock. W Śremie koncertowali kilkukrotnie. W ubiegłym roku, w amfiteatrze zaprezentowali swoją płytę „Nareszcie”.

Następnie na scenie pojawi się Beat Wise – band, który zadebiutował na scenie muzycznej na początku 2021 roku. Muzycy Beat Wise tworzą brzmienia, których sami chcą słuchać na co dzień: unikalne połączenie old-schoolowego hip-hopu z grooviącą sekcją instrumentalną. W Śremie już grali dwukrotnie: na Finale WOŚP i na plaży miejskiej. Teraz nadszedł czas na muzealny amfiteatr.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Początek koncertu o godzinie 20.00.