||

Kocioł na skrzyżowaniu. Wszystkiemu winna awaria ciężarówki

Zablokowane skrzyżowanie


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zdziwili się kierowcy, którzy 13 lipca rankiem, około godziny 9 podróżowali drogą wojewódzką 434 przez Śrem. Na skrzyżowaniu z ulicą Gostyńską spotkała ich blokada. Zepsuła się ciężarówka, z której wyciekało paliwo. Pojazd poruszał się z kierunku Dolska i na skrzyżowaniu z ul. Gostyńską chciał skręcić w lewo, w kierunku miasta. Kidy pojazd znajdował się na środku skrzyżowania nastąpiła awaria, która skutkowałem przerwania węża doprowadzającego olej napędowy. Ten zaczął wyciekać w znacznych ilościach na jezdnię. Sama zaś ciężarówka nie chciała się ruszyć ni to w przód, ni to w tył.

Kolizja utrudniła drożność

Jakby tego było mało to także w tym miejscu, ale na pasie w kierunku Dolska doszło do zdarzenia drogowego. Niegroźnie zderzyły się osobowe audi z pojazdem ciężarowym. Oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku i oba chciał skręcić w prawo w ul. Gostyńską.

Kierujący ciężarówką chciał się zadać, by zmieścić się zestawem tak, aby nie uszkodzić uszkodzonego pojazdu. W tym momencie miał mu się pojawić z prawej strony osobowy samochód i wówczas doszło do zderzenia aut.

Straż zneutralizowała wyciek

Paliwa z uszkodzonej ciężarówki było tak dużo, że strażacy musieli wracać się na komendę po dodatkowe worki substancji absorbującej olej. W tym czasie inny z kierowców postanowił pomóc kierowcy, który utknął na skrzyżowaniu. Zepsutą ciężarówkę wzięto na hol i usunięto z drogi.

To jednak nie rozwiązało w pełni utrudnień komunikacyjnych – cały czas zablokowany był pas skrętu w prawo. Tam bowiem znajdowały się auta uczestniczące w kolizji drogowej.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji oraz uprzątnięcia nieczystości na drodze ruch regulowany był ręcznie.

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od internauty Tadeusza. Dzięki!