Image

„Masłowianki” walczą o zdrowie małej Zuzi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ciasta, ciasteczka, domowe chleby, chałki, bułeczki z suszonymi pomidorami, a także lemoniada i przetwory – to delicje, które można było kupić w sobotę, 9 lipca na stoisku KGW „Masłowianki”, usytuowanym na śremskim targowisku. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony został na leczenie i rehabilitację dwuletniej Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa, która zmaga się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

Podczas sobotniej akcji zebrano 4957,77 zł. Nie jest to pierwsza inicjatywa KGW „Masłowianki” na rzecz pomocy Zuzi Suleckiej. Wcześniej, wraz z KGW Wieszczyczyn, zorganizowano piknik charytatywny przy kościele w Wieszczyczynie, akcję „wietrzenia szaf”, czyli zbiórki i sprzedaży odzieży. Ponadto „Masłowianki” zdecydowały wystawić na licytację rower, który wygrały w konkursie wiankowym podczas tegorocznych Dni Dolska. Zbierano także podpisy pod petycją w sprawie refundacji „najdroższego leku świata”.

Fot. E. Taciak

Do udziału w sobotniej akcji „Masłowianki” zachęciła Basia Sokołowska, która aktywnie działa na rzecz pomocy Zuzi Suleckiej. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, sprawiając wiele radości organizatorkom przedsięwzięcia.

Działali dorośli i dzieci

Pomysł sprzedaży domowych ciast na rzecz Zuzi Suleckiej odbił się pozytywnym echem w lokalnym środowisku. W przygotowanie wypieków zaangażowały się nie tylko członkinie KGW „Masłowianki”, ale także mieszkańcy Masłowa i okolic. Pomocy nie odmówiły także dzieci, które 7 lipca wzięły udział w warsztatach cukierniczych, organizowanych przez KGW „Masłowianki” oraz OSP Masłowo. Zajęcia prowadziła Krystyna Taciak, pomocy nie odmówiły również mamy dzieci, które pomagały pociechom podczas pracy.

Mali cukiernicy z zaangażowaniem zagniatali i wyrabiali ciasto, wałkowali, wycinali, lukrowali i ozdabiali ciasteczka. Przy piekarniku, ze względu na bezpieczeństwo, stanęli dorośli. Przygotowano kilka rodzajów ciasteczek.

fot. B. Włodarczak

W przedsięwzięciu wzięło udział dwudziestu małych mieszkańców Masłowa. Uczestników warsztatów cukierniczych odwiedziła burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska, która przyjechała odebrać wylicytowany rower.

Jak mówi Ewa Taciak, przewodnicząca KGW „Masłowianki”, w okresie wakacyjnym co dwa tygodnie organizowane będą zajęcia dla dzieci. Planowane jest m.in. spotkanie z pszczelarzem, leśnikiem, warsztaty strażacko-medyczne oraz konkurs plastyczny.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]