|

Droga z Krzyżanowa do Manieczek będzie remontowana?

Jak droga jest, każdy widzi, kto nią jeździ. Nawierzchnia na trasie Manieczki – Krzyżanowa od dłuższego czasu nadaje się do remontu. Problem ten zauważył również radny powiatowy Emil Majsner, który w tej sprawie wystosował interpelację do przewodniczącego rady powiatu śremskiego. Radny wskazuje w niej na ubytki w nawierzchni i zły stan poboczy, co w ocenie autora interpelacji, powoduje realne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do zarzutów odniósł się Dominik Różycki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Dyrektor wskazał, że objazd dróg powiatowych 4066P (Pucołowo – Gaj) i 4069P (Krzyżanowo – Błociszewo) w obrębie Krzyżanowa prowadzony był w połowie czerwca. W jego efekcie wykryto ubytki w nawierzchni, które 27 czerwca zostały uzupełnione. Na początku lipca z kolei pracownicy PZD dokonali naprawy zapadniętego chodnika przy drodze powiatowej nr 4066P.

dziura na drodze w Krzyżanowie
fot. M. Czubak

W obrębie Krzyżanowa znajduje się również droga gminna. Gmina Śrem przyznaje wprost, że nawierzchnia tej drogi kwalifikuje się do kapitalnego remontu, ale ten ciągle był odkładany w czasie. Być może to zmieni się w najbliższym czasie.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, poinformował, że w tym roku zlecone zostanie wykonanie dokumentacji technicznej na to zadanie i będą czynione starania wprowadzenia tego tematu do budżetu gminy Śrem na przyszły rok. Docelowo, gmina Śrem podobnie jak powiat śremski na swoich odcinkach drogi, prowadzi cząstkową modernizację drogi asfaltowej.