Nostalgiczny wieczór w Muzeum

Zanim jednak nastała muzyczna uczta odbył się wernisaż wystawy prac Katarzyny Słuchockiej. Artystka przedstawiła swoją wizję otaczającej nas rzeczywistości pt. „Kompozycja otwarta”. Tworzą ją między innymi obrazy w dwóch dominujących barwach – białej i czerwonej. Powstały w czasie pandemii. Ognista barwa nawiązuje do walki z koronawirusem. – Mieszkam w pobliżu szpitala zakaźnego w Poznaniu. Obrazy, które widziałam za oknem towarzyszyły mi przez wiele miesięcy. Stały się inspiracją do stworzenia prac, które można oglądać w Muzeum Śremskim – wspominała Katarzyna Słuchocka.

Wystawa, którą można podziwiać w akwarium będzie dostępna do końca lipca.fot. D. Górna

Śrem Akustycznie

Po wernisażu rozpoczęła się trzecia odsłona koncertu „Muza w Muzeum – Śrem Akustycznie”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego śremscy muzycy bawią śremską publiczność. Nie inaczej było w minioną sobotę. Na scenie wystąpili: Aleksandra Wrotyńska, Kasia Hoffa & Bartek Karman, Iwona Jurga i Krople Dżdżu, Limdej i na deser Korek.

fot. D. Górna

NEONS / oysterboy

A już w najbliższy piątek, 15 lipca w muzealnym amfiteatrze pojawią się dwa ciekawe projekty muzyczne – duet NEONS oraz oysterboy.

Około godziny 20.00 na scenie pojawi się NEONS, czyli poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann.

W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 roku ukazał się debiutancki singiel zespołu – „Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 roku zespół opublikował drugi utwór – „I Feel Like Movin’”. W sierpniu tego samego roku zespół wypuścił trzeci singiel – „Waves”. Do tego utworu powstał teledysk.

Z kolei pod pseudonimem oysterboy kryje się Piotr Kołodyński, który przede wszystkim znany jest z występów pod szyldem Terrific Sunday – poznańskiej grupy indie rockowej, której jest liderem i wokalistą.

Jakiś czas temu artysta postanowił jednak, że równolegle do pracy w zespole, chce iść również własną ścieżką. Tak zrodził się jego solowy projekt, który jest połączeniem indie popu, nostalgicznego dreampopu oraz vintage lo-fi. „Tęskno” to debiutancki singiel artysty.