|

Co dalej z ul. Jesienną w Nochowie?

Modernizacja ulicy Jesiennej w Nochowie droższa niż przewidywano


VW_Berdychowski_400_150(1)

5 lipca poznaliśmy listę oferentów chętnych do zmodernizowania liczącego niespełna 0,5 km fragmentu ul. Jesiennej w Nochowie. Zainteresowanie przetargiem było. Stanęło do niego 6 podmiotów, ale żaden nie mieścił się w cenie, jaką gmina Śrem zaproponowała za to zadanie.

Najtańszy oferent, śremskie przedsiębiorstwo Komplex-Bruk, niemal dwukrotnie było droższe od tego, co gmina Śrem może zaproponować.Do przetargu stanęły również i takie przedsiębiorstwa, które swoją pracę wyceniły na ponad 1 mln zł, a w jednym przypadku było to ponad 1,6 mln zł.

495 tys. zł na remont drogi to stanowczo za mało

Gmina już w grudniu ubiegłego roku zapowiadała, że w związku z rozbudową Rehau będzie przystępować do modernizacji fragmentu drogi Nochowo-Gaj do nowej części zakładu produkcyjnego. Już wówczas szacunkowo podawano koszt inwestycji, które nieznacznie różnił się od finalnej wyceny przez samorząd. Wtedy szacowano, że inwestycja pochłonie około 0,5 mln zł. Tak też ją wyceniono, ale ostatecznie doszło do sporego niedoszacowania – patrząc na ceny ofert, jakie składali pozostali zainteresowani.

Co dalej z ulicą Jesienną w Nochowie?

Władze gminy najprawdopodobniej podejmą decyzję o unieważnieniu pierwszego przetargu. Decyzja jeszcze nie zapadła, a przynajmniej w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma o niej żadnej wzmianki. Nie oznacza to, że ul. Jesienna nie ma szansy być zrealizowaną – trzeba będzie tylko poszukać brakujących setek tysięcy złotych.