|

Wraca cykl „Senior w Muzeum”. Pierwszy koncert już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca w muzealnym amfiteatrze odbędzie się recital „Motylem jestem”. Najpiękniejsze piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej wykona Urszula Lidwin. Tego dnia zapewne usłyszymy „Kawiarenki”, „By coś zostało z tych dni”, „Wymyśliłam cię”, „Motylem jestem”, „Jeśli Kochasz”, „Beatelmania Story” czy „Nie wrócą te lata”.

Urszula Lidwin to wokalistka z bogatym doświadczeniem estradowym. Przez wiele lat związana była ze sceną poznańską. Jest laureatką wielu konkursów i zdobywczynią Grand Prix w konkursie piosenki francuskiej. Jej piosenka z płyty Prywatka z Bolterem pt. „Co nam się marzy” kilka tygodni gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów radiowej Jedynki.Współpracowała również z Ireną Jarocką, nagrywając chóry do płyty „Kolędy bez granic”. Znajomość i współpraca z artystką zaowocowały projektem „By coś zostało z tych dni” – jako wspomnienie i upamiętnienie piosenkarki i jej twórczości. Recital posiada aprobatę Strony Pamięci Ireny Jarockiej. Urszula Lidwin wspominała Irenę Jarocką na największych w Polsce obchodach związanych z piątą rocznicą śmierci artystki, organizowanych przez Fundację Ireny Jarockiej w Warszawie.

Ponadto Urszula Lidwin nagrywała partie wokalne dla Krzysztofa Krawczyka, Rudi Schuberta i Tadeusza Drozdy. Natomiast z aktorami Teatru Nowego w Poznaniu nagrała specjalną edycję bajek dla dzieci.

Obecnie Urszula Lidwin przygotowuje materiał na płytę pt. „Bo życie jedno mam”. Ukazały się już trzy premierowe utwory z płyty – „Wśród spojrzeń”, „Bo życie jedno mam” i „Rock Cafe”, które emitowane są w Radiu Poznań i w radiowej Jedynce.

Początek koncertu o godzinie 17.30. Wstęp wolny!