||

3-letnie dziecko topiło się w przydomowym basenie

Książ Wielkopolski. Na jednym z osiedli 3-letni chłopiec wpadł do basenu z wodą


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pogoda za oknami sprawia, że zażywanie chłodnych kąpieli w przydomowych basenach to ukojenie dla ciała. Także dzieci, w tym te najmniejsze, korzystają z takiej ochłody. Trzeba jednak mieć je bacznie pod opiekę, bo o wypadek wcale nie jest tak trudno.

Do takiego wypadku doszło właśnie dziś w godzinach popołudniowych w Książu Wielkopolskim. Tam do przydomowego basenu wpadł 3-letni chłopczyk (w listopadzie dziecko skończy 4 latka). W chwili wypadku dziecko znajdowało się pod opieką osoby dorosłej.

3-latek helikopterem LPR trafił do szpitala

Chłopczyka w wodzie zauważył jego ojciec. Natychmiast wyciągnął dziecko z wody i podjął czynności ratunkowe. Po tym, jak dziecko odzyskało przytomność pojechał z nim do miejscowej przychodni.

W międzyczasie na miejsce jechały już strażackie zastępy oraz karetka pogotowia, które zostały powiadomione o wypadku.

Decyzją lekarza zadysponowano na miejsce także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało małego pacjenta do szpitala.

Z naszych informacji wynika, że w tym momencie dziecko było już przytomne.

9-latka w stanie ciężkim. Dziecko prawie utonęło w przydomowym basenie

Wypadek z Książa Wlkp. to nie jedyne takie zdarzenie w ostatnich dniach w województwie. W poniedziałek pod Gnieznem 9-letnia dziewczynka tonęła w takim basenie. Dziecko również znajdowało się pod opieką osoby dorosłej, która na chwilę spuściła je z oczu.

9-latka również trafiła do szpitala. Jednak jej stan lekarze oceniają, jako ciężki.