Image

Gminne zawody strażackie w Chrząstowie. Wyniki!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W zawodach strażackich udział wzięło aż 21 drużyn, które reprezentowały: OSP Chwałkowo Kościelne, OSP Książ Wlkp., OSP Mchy, OSP Kołacin, OSP Włościejewice-Ługi oraz OSP Chrząstowo. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie:

  • MDP dziewczyny
  • MDP chłopcy
  • Seniorki
  • Seniorzy

Uczestnicy brali udział w sztafecie z przeszkodami. Zadania, przypomnijmy, że wykonywane w upale, wcale nie należały do łatwych. Oprócz biegu, do wykonania był także skok przez płotek, slalom, skok przez wodę, równoważnia czy wspinaczka, a także prawidłowe podłączenie prądownicy i węża strażackiego. A wszystko to na czas. Która z drużyn okazała się najszybsza i najdokładniejsza?

Fot. D. Górna

Wśród dziewczęcych młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsza okazała się reprezentacja OSP Chwałkowo Kościelne, drugi wynik należał do dziewcząt OSP Kołacin. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Mchów.

Z kolei wśród chłopięcych młodzieżowych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce na podium wywalczyli chłopcy OSP Mchy. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele OSP Kołacin, a trzecie – drużyna OSP Włościejewice-Ługi.

Fot. D. Górna

Wśród seniorek najlepszym czasem mogły się pochwalić druhny OSP Kołacin. Drugi czas należał do druhen OSP Włościejewice-Ługi. Trzecie miejsce zajęły przedstawicielki gospodarzy – OSP Chrząstowo.

Natomiast wśród seniorów, przedstawiciele OSP Chwałkowo Kościelne zajęli pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce przypadło druhom OSP Mchy. Na trzecim stopniu uplasowali się druhowie OSP Chrząstowo.

Warto wspomnieć, że strażackim zmaganiom towarzyszyli kibice, którzy mocno trzymali kciuki za swoje drużyny. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry dętej i mażoretek. A na najmłodszych czekały dmuchańce, lody, wata cukrowa i kurtyna wodna, która dawała bardzo miłe orzeźwienie.