Image

Śremianin z tytułem „Nieprzeciętny 2022”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremianin od wielu lat zajmuje się rozmaitymi inicjatywami z zakresu szeroko pojętej dydaktyki. Jest autorem książek edukacyjnych dla dzieci, doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego, twórcą nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji, takich jak akcja „szkoła bez zadań domowych”.

Do grona osiągnięć, z jakimi Jakub Tylman jest wśród śremian szczególnie kojarzony 23 czerwca dołączyło kolejne – tytuł Nieprzeciętnego 2022. Został laureatem plebiscytu o tej samej nazwie, organizowanego przez radiową czwórkę. Jego celem jest wyłonienie z grona wielu inspirujących osób tej o najbardziej nietuzinkowych zainteresowaniach i nowatorskich pomysłach. Wśród nieprzeciętnych poprzednich lat znaleźli się między innymi: Julia Kaffka, Anna Dragan-Babraj czy Radosław Rademenez Blonkowski – laureat w roku 2021.

To właśnie Rademenez w parze z Katarzyną Dydo-Rosłoń poprowadzili tegoroczną edycję, ogłaszając tym samym wyniki głosowania. Spośród wielu osobliwych postaci – sportowców, artystów i społeczników – jurorzy wybrali najbardziej odpowiadającą założeniom konkursu dziesiątkę, uzależniając ostateczny wynik od decyzji słuchaczów. Oddali oni ponad 80 tysięcy głosów.

– Nie spodziewałem się absolutnie tego i zamiast siedzieć przed telewizorem czy przed komputerem w domu, ja śmigam ulicami Warszawy i załatwiam ważne sprawy – skomentował swoje zwycięstwo Jakub Tylman. – Przez całe dwa miesiące wakacji aktywnie będę pracował z grupą dzieci pochodzenia ukraińskiego. Dla nich przez cały okres wakacji jesteśmy w szkole dostępni – mówił dalej.