|

Baśń o Nocy Świętojańskiej

Noc Świętojańska tradycyjnie obchodzona jest z 23 na 24 czerwca. Zwana jest także wigilią św. Jana. Charakteryzują ją wianki i tańce przy ognisku. W ten właśnie sposób świętowali śremscy seniorzy zrzeszeni wokół Klubu Senior+, którzy skorzystali z zaproszenia OPS i pojawili się na Marinie. Tam czekały na nich ciekawe atrakcje.

Wieczór pełen zabaw zainaugurował krótki wykład o genezie powstania Nocy Świętojańskiej i jej odmianach. Następnie seniorzy zostali zaproszeni do udziału w quizie. Pytania były podchwytliwe.Fot. D. Górna

W czasie, gdy seniorzy zmagali się z zagadkami, na przystani czekał już gotowy statek, który zabrał seniorów w krótki rejs. Trzeba przyznać, że ten pomysł był strzałem w 10. Gorący letni wieczór na rzece przyniósł chwilę ulgi od upału.

W czasie, gdy część uczestników podziwiała widoki z poziomu Warty, pozostali zostali zaproszeni do wspólnego plecenia wianków i wykonania lampionów. Na wszystkich czekał również poczęstunek – kiełbaski. Dopełnieniem tego wydarzenia była zabawa taneczna. Pod nóżkę przygrywał dj Sławek.