Image
  • Home
  • Aktualności
  • Wkrótce ruszą szczepienia przeciw wirusowi HPV dla dziewczynek

Wkrótce ruszą szczepienia przeciw wirusowi HPV dla dziewczynek

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W 2021 roku rada miejska w Śremie podjęła uchwałę o przystąpieniu do Gminnego Programu Zdrowotnego pod nazwą „Program zapobiegania czynnikom ryzyka raka szyjki macicy w gminie Śrem na lata 2022 – 2025”.

Jak informuje śremski ratusz, głównym celem tego programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy, sromu, pochwy i brodawek płciowych poprzez przeprowadzenie edukacji zdrowotnej oraz szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV w określonej populacji młodych mieszkanek gminy Śrem oraz ukształtowanie właściwych nawyków higienicznych u dziewcząt.

Program realizowany jest na terenie gminy Śrem i skierowany do całej populacji dziewcząt mających 13 lat w danym roku realizacji programu, z wyjątkiem roku 2022, w którym objęte są także dziewczęta mające 14 lat.

Szczepionka podawana jest dwukrotnie. Dziewczynki szczepione są szczepionką 9-walentną przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wywołującym raka szyjki macicy, raka pochwy, raka sromu oraz kłykcin kończystych. Koszt tych szczepień w całości pokrywany jest z budżetu gminy Śrem.

W drodze konkursu realizatorem programu w 2022 roku została poznańska spółka Edictum Plus, która zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców i opiekunów dziewcząt urodzonych w latach 2008-2009. Odbędzie się ono 13 czerwca o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego.

Oprac. DG

fot. materiał organizatora

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]