|

Wpadł miłośnik cudzych rowerów

– W marcu tego roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o kradzieżach rowerów, do których doszło na śremskich osiedlach Jeziorany i Helenki. Pracujący nad sprawami policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawcą kradzieży trzech jednośladów jest 37-letni złodziej, mieszkaniec jednej z wiosek gminy Śrem – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Złodziej został zatrzymany w środę, 1 czerwca. Usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Dwa rowery wróciły też do swoich właścicieli. Mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

– Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na to, że jeden ze skradzionych rowerów wartości 1800 złotych stał przed klatką schodową przy bloku na Jezioranach i w ogóle nie był zabezpieczony. Niestety, zdarza się, że „okazja czyni złodzieja” i tak właśnie było w tym przypadku. W sumie okoliczności kradzieży rowerów bywają różne, ale czasem faktycznie zachowanie tych podstawowych środków ostrożności może nas uchronić przed działaniem amatorów cudzej własności. Nawet jeżeli do sklepu wchodzimy na chwilkę i rower pozostawiamy dosłownie na kilka minut, to warto pamiętać o jego zabezpieczeniu. Często nawet nie myślimy o tym, że ktoś może wykorzystać właśnie te 3-4 minuty braku naszej czujności. A zbliżają się wakacje, ciepłe letnie dni, i na pewno częściej będziemy wyprowadzali nasze jednoślady. Zachowując środki ostrożności możemy ustrzec się przed działaniem amatorów cudzego mienia – podkreśla E. Kasińska.

Oprac. DG