|

Ile pieniędzy kosztuje ekoprzystanek? Gmina z dotacjami z UMWW

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił listę laureatów projektów Pięknieje wielkopolska wieś oraz Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski. Dla gminy Śrem to dobre informacje, bo w obu gmina znalazła się pośród beneficjentów.

26 tys. zł na plac zabaw


VW_Berdychowski_400_150(1)

W ramach XII edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś środki otrzyma sołectwo Niesłabin. To 26 tysięcy złotych dotacji z przeznaczeniem na rozbudowę placu zabaw. Jest to kontynuacja inwestycji. W poprzedniej edycji również z grantem z samorządu województwa wielkopolskiego i przy wkładzie własnym z funduszu sołeckiego, inwestycja mogła ruszyć z kopyta. Z tej okazji 11 listopada minionego roku w Niesłabinie odbył się niepodległościowy piknik połączony z otwarcie nowo wybudowanego placu zabaw.50 tys. zł na przystanek komunikacji miejskiej

Większe pieniądze otrzyma sama gmina. To 50 tys. złotych dotacji w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Błękitno-zielona inicjatywa dla Śremu – budowa ekozielonego przystanku przy ul. Kilińskiego”. Jeżeli sama nazwa wydaje się niezrozumiała, to z opisu przedsięwzięcia możemy dowiedzieć się znacznie więcej.

Wspomniane 50 tys. zł zostanie wydane na budowę jednego ekozielonego przystanku wraz z małą architekturą, która obejmuje zakup donic drewnianych, pojemnika na odpady oraz pięciu siedzisk drewnianych.

Ekologiczny przystanek nie jest czymś nowym dla śremian. Jednak jego cena może wielu zaskoczyć. Ten oddany w lipcu minionego roku, z którego podróżni już korzystają, kosztował 56,200 zł.