Image
  • Home
  • Sport
  • Hit w Dolsku – Zawisza gra o mistrzostwo

Hit w Dolsku – Zawisza gra o mistrzostwo

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po 22 kolejkach Zawisza z dorobkiem 58 punktów jest liderem VII grypy A klasy. Podopieczni Macieja Fujaka wygrali 18 spotkań, 4 zremisowali i wciąż są bez porażki w tym sezonie.

Dzisiaj do Dolska przyjeżdża druga w tabeli Sarnowianka (początek meczu o godzinie 16.00). Goście tracą do Zawiszy 6 punktów i także walczą o awans i powrót do klasy okręgowej po ubiegłorocznym spadku. Piłkarze z Sarnowa wygrali wiosną 8 spotkań z rzędu i zapowiadają, że będą chcieli kontynuować serię i jako pierwsi pokonać lidera.

Mamy za sobą 8 zwycięstw z rzędu i jedziemy do Dolska podtrzymać tą passę – mówi Tomasz Skrzypczak, trener Sarnowianki, na oficjalnym profilu FB. – Zespół jest bardzo zmotywowany, aby tego dokonać i przybliżyć się do awansu. Szanujemy też wyniki naszego sobotniego przeciwnika oraz ich miejsce w tabeli, ale nasza obecna dyspozycja pozwala nam myśleć o pozytywnym wyniku. Zachęcam do wsparcia naszego zespołu kibiców z Sarnowy, ponieważ będzie ono na pewno potrzebne. Musimy wrócić tam gdzie nasze miejsce – dodał.

Zawisza do meczu przystąpi osłabiony. Za czerwoną kartkę w Starym Bojanowie pauzować będzie Karol Sójka, za granicę do pracy wyjechał Amadeusz Idkowiak, a ze względów osobistych zabraknie także Zbyszka Kukowieckiego i Przemysława Fręsko. Na urazy narzekają z kolei Hubert Szyszka, Jakub Tomczyk i Marek Dryer, którzy nie trenowali w tym tygodniu z powodu kontuzji.

O awans do klasy okręgowej walczą także piłkarze Pogoni Książ i KSGB Manieczki, którzy są w czołówce tabeli IV grupy. Prowadząca Pogoń podejmować będzie o 17.00 Koziołka Poznań, a piłkarze z Manieczek o 16.00 gościć będą Wartę Pyzdry.