Image

Festiwal piosenki o rodzinie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za sprawą inspiracji więzami rodzinnymi powstał niejeden nucony przez nas na co dzień kawałek, choć nie każdy z nich wspomina o rodzicach bezpośrednio. Przedmiotem rywalizacji były jednak te piosenki, w których zwrot do mamy i taty pada zdecydowanie bardziej wprost. Tym samym sala widowiskowa Klubu Relax po raz kolejny wypełniła się dźwiękami melodii z repertuaru artystów takich jak: Majka Jeżowska, Maryla Rodowicz czy Violetta Villas.

Choć wydaje się to dość nieprawdopodobne, motyw rodziny wkrada się również w słowa tych znacznie bardziej nowoczesnych piosenek, miesiącami zajmujących pierwsze miejsca rozmaitych notowań i list przebojów. Na tej kanwie natchnienie znalazły wokalistki odtwarzające utwór „Dom” zapożyczony od Cleo, czy „Mamo Tyś Płakała” z najnowszego albumu Sanah.

Fot. A. Andrzejczak

Taka różnorodność prezentowanych piosenek nie sprzyjała pracy jury, przed którym postawiono niełatwe zadanie nagrodzenia najciekawszych interpretacji. Mimo wielu przyznanych wyróżnień, tytuł laureata pozostał niepodzielny i przypadł: w kategorii klas 1-3 Wiktorii Laboch, w kategorii klas 4-6 Julii Laboch, w kategorii klas 7-8 Emilii Radziejewskiej. Co oznacza, że bank nagród rozbili uczniowie SP w Dąbrowie.

Rywalizacja, choć zacięta, nie ostudziła ciepłej atmosfery spotkania i entuzjazmu uczestników do dalszej pracy. Pozostaje jedynie pogratulować młodym wokalistom zaangażowania i życzyć powodzenia na artystycznej ścieżce rozwoju.