|

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do której trafi samochód specjalny marki Jelcz, model Star (1995 r.) z zabudową z 2017 roku.

Wspomniana uchwała jest odpowiedzią na prośbę, jaką 27 kwietnia do gminy Kostrzyn skierowała burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska wskazując, że wóz zostanie przeznaczony dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Lubiatowo, która dysponuje aktualnie pojazdem strażackim starej generacji.

Jelcz, który trafi do Lubiatowa, do tej pory był użytkowany przez OSP Gułtowy, służąc podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w gminie Kostrzyn. Obecnie na potrzeby jednostki zakupiony został nowy samochód. Wartość początkowa wozu wynosi 64 175,90 zł. Przekazanie pojazdu zostanie ustalone przez burmistrzów obu gmin.

Z kolei dotychczasowy, ponad 40-letni wóz strażacki, który przez ostatnie miesiące służył druhom z OSP Lubiatowo, uchwałą rady miejskiej gminy Dolsk, zostanie nieodpłatnie przekazany gminie Stare Kurowo w województwie lubuskim, a konkretnie ma trafić do OSP Łęgowo.