|

Przedszkolaki odwiedziły „chatę kowola”

Przedszkolaki z Wieszczyczyna na wycieczkę do Kluczewa wybrały się 19 maja. Celem było gospodarstwo agroturystyczne „Stara chata u kowola”, gdzie jedną z atrakcji jest dawna kuźnia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentowane przez „wujka Krzysia” narzędzia używane przez kowala, poznając jednocześnie specyfikę jego pracy. Miłą niespodzianką okazała się wykuta podczas wizyty „podkówka szczęścia”.

Równie emocjonująca okazała się wizyta w wiejskiej chacie. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przedmioty codziennego użytku, porównując dawne wyposażenie wiejskich domów z współczesnymi aranżacjami.Fot. Przedszkole w Wieszczyczynie

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ze zwierzętami oraz pobyt na placu zabaw. Atrakcją okazała się także przejażdżka na platformie ciągniętej przez traktor.

Przedszkolaki z apetytem zjadły przygotowane przez „ciocię Halinkę” rogaliki oraz hot-dogi. Wycieczka – w opiniach dzieci – należy do udanych. Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń, dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i zdobyta wiedzą.