|

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy.

Pierwsze wydarzenie The Wind of Change. Polska na skraju XX wieku z cyklu “Książka z autografem” odbędzie się w czwartek, 26 maja o g. 18.30. Gośćmi będą prof. Antoni Dudek autor „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”, a także Aleksandra Leyk współautorka „Cięcia. Mówiona historia transformacji”.

Prof. Antoni Dudek jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Politologii UKSW w Warszawie oraz członek Rady Naukowej Instytutu Studiów Politycznych PAN w Warszawie. Jest także byłym pracownikiem IPN i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znany z programów historycznych emitowanych w radiu i telewizji. Autor wielu książek i artykułów na temat najnowszej historii Polski.

Prof. Antoni Dudek

Natomiast Aleksandra Leyk jest absolwentką socjologii i afrykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a na co dzień pracownikiem Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. Książka jej współautorstwa, „Cięcia. Mówiona historia transformacji” została nagrodzona w 2021 r. w konkursie „Polityki” na najlepszą książkę historyczną.

Aleksandra Leyk

Scenariusz programu obejmuje rozmowę z gośćmi moderowaną przez dr. Radosława Franczaka, a następnie przewidziana jest możliwość zadawania pytań przez widzów z sali. Na zakończenie będzie okazja do zakupu wspomnianych książek, otrzymania autografu i porozmawiania z autorami przy kawie.

Wstęp jest bezpłatny.