Image

Ponad 1,8 mln zł na drogi w regionie. Umowy zostały podpisane

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dokładnie 1 mln 229 tys. zł wsparcia otrzyma gmina Śrem, kolejne 583 tys. zł trafi do kórnickiego samorządu. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe: przebudowę drogi gminnej ul. Wiosennej w Borówcu oraz rozbudowę ul. Ogrodowej w Dąbrowie – etap II.

W ramach śremskiej inwestycji zostanie rozbudowany odcinek ulicy, który liczył będzie około 700 metrów. Cała inwestycja w gminie Śrem będzie kosztował ponad 2 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na końcówkę listopada. Oficjalnie podpisanie umów na przekazanie środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nastąpiło w miniony poniedziałek 16 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

– Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stawia na infrastrukturę drogową, aby te drogi otwierały nowe możliwości inwestycyjne, ale przede wszystkim aby środki płynące z tego programu, poprawiały stan dróg, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców  – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.


Berdychowski Kwiecien2 2024

– W skali całego programu to są gigantyczne pieniądze i to nie są pieniądze, które pochodzą z abstrakcyjnego źródła, ale są to środki pochodzące od rządu Prawa i Sprawiedliwości. W moim głębokim przekonaniu każda złotówka wydana na drogi i bezpieczeństwo obywateli to inwestycja w postęp cywilizacyjny  – podkreślił obecny podczas briefingu sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann.

W ramach RFRD powiat śremski ma otrzymać niespełna 3,5 mln złotych. Poza gminną inwestycją realizowana będzie także ta, nad którą pieczę sprawuje powiat śremski. Mowa tutaj o przebudowie drogi powiatowej 4077P łączącej Sroczego-Łężek-Chrząstowo-DW436 na odcinku przekraczającym 3 km. Dofinansowanie obejmuje około 60 procent całej wartości inwestycji, która rozpisana została na kwotę 3,7 mln zł.

Również dofinansowanie otrzymała gmina Czempiń, która ze wsparciem tych środków wyremontuje ulice Parkową w Borowie. W tym przypadku kwota dofinansowania inwestycji wyniesie niespełna 376 tys. zł, co stanowi 70 proc. kosztów całego przedsięwzięcia.

– Nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości. To przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. To odpowiedź na potrzeby samorządów, dla których budowa dróg to jedno z największych wyzwań ze względu na środki potrzebne na realizację tych inwestycji – mówi Zbigniew Hoffmann, były wojewoda wielkopolski a obecnie poseł i zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Bardzo dziękuję państwu samorządowcom, którzy przygotowują dobre wnioski i chętnie sięgają po środki finansowe, które pomogą zrealizować dobre inwestycje służące mieszkańcom naszego okręgu – dodał.