Image

Dali czadu!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tego wieczoru, na scenie pojawili się najwięksi polscy artyści wspomnianych dekad: Anna Jantar, Irena Jarocka, Katarzyna Sobczyk, Zbigniew Wodecki, Grażyna Łobaszewska, Edyta Gepert i Kasia Solska, Bogusław Mec, Krzysztof Krawczyk, Bohdan Smoleń, Urszula Sipińska, Tercet Egzotyczny, Andrzej Zaucha, Irena Santor, Maciej Kossowski, Maryla Rodowicz i Bajm, w których role wcielili się członkowie chóru „Consensus”, pracownicy Centrum Kultury oraz zaproszeni goście.

fot. D. Górna

W związku z tym wybrzmiały takie hity jak m.in.: „Trzynastego”, „Dwudziestolatki”, „Czarny Alibaba”, „Kawiarenki”, „Szukaj mnie”, „Piechotą do lata”, „Pamelo żegnaj”, „Kolorowe jarmarki”, „Są takie dni w tygodniu”, „Czas nas uczy pogody”, „Dziewczyny, które mam na myśli”, „Basia”, „Jeśli kochasz”, „Jak tam jest w tym niebie”, „Pozwolił nam los”, „Radość najpiękniejszych dni”, „Lot nr 205”, „Conga bonga”, „Cyganeria”, „Ale to już było”, „Remedium”, „Szparka sekretarka” i oczywiście tytułowe „Damy czadu” w oprawie muzycznej niezawodnego Amigo Band.

fot. D. Górna

Wszyscy soliści i chórzyści wystąpili w charakterystycznych dla tamtych czasów stylizacjach i starali się jak najlepiej odzwierciedlić wykonawców, których prezentowali. Było więc przede wszystkim niezwykle kolorowo, a prym wiodły hipisowskie dzieci kwiaty. Publiczność szybko podłapała „tonację” i aktywnie włączyła się do wspólnego koncertowania.

Na scenie, w niecodziennej roli, pojawił się również burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak. Występ z Tercetem Egzotycznym w utworze „Żegnaj Pamelo” był niespodzianką dla widowni, jak i… samego zainteresowanego. Włodarz gminy świetnie jednak odnalazł się w utworze wykonanym z Bogusławą Andrzejczak, tytułową Pamelą.

fot. CK Książ

Blisko dwugodzinny koncert zakończył się obowiązkowym bisem. – Dziękujemy, że daliście z nami czadu! – mówi ekipa ksiąskiego CK.

Oprac. DG