Image

V Wieczór z filmem górskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

O godz. 17:30 o swoim trzyletnim projekcie zdobycia The Triple Crown of Hiking – Potrójnej Korony Amerykańskich Szlaków Długodystansowych opowie cieszyńska podróżniczka, Agnieszka Dziadek. Na tę wielką trójkę składają się największe amerykańskie piesze szlaki turystyczne – Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail, które wiodą przez 22 stany. Razem daje to 12,5 tys. km, 811 km przewyższeń i 382 dni niełatwej wędrówki, obfitującej w deszcz, tornada, kilkadziesiąt spotkanych niedźwiedzi i grechotników, pustynie, lasy i góry pokryte lodowcami. Te szlaki to jednak nie tylko niesamowita, dzika przyroda, ale też Ameryka prowincjonalna, jakiej nie widzi się z okien samochodu, Ameryka kowbojów, hipisów i wagabundów, Ameryka prawdziwa, po której wędrówka osadzona jest w historii Indian, osadników, twórców cywilizacji i tych, którzy od niej uciekali.

Natomiast od godz. 19:00 rozpoczną się projekcje filmów. Tego dnia będzie można obejrzeć cztery obrazy o tematyce górskiej. Szczegóły na poniższym plakacie.



Karnety na festiwal w cenie 45 złotych do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis Bilety24.pl pod linkiem.

Spotkanie pasjonatów filmów górskich zorganizowane jest w ramach Lądek Film Tour oraz we współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.