|

Strzelali o Puchar Burmistrza Dolska

Otwarty, drużynowy turniej strzelecki o Puchar Burmistrza MiG Dolsk to impreza, w której może wziąć udział każdy – wystarczy stworzyć trzyosobową drużynę. Zmagania strzeleckie odbywają się z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn. O zwycięstwie decyduje łączna ilość punktów zdobyta przez drużynę.

W tegorocznych zmaganiach w kategorii kobiet niepokonane okazały się reprezentantki KGW „Masłowianki”, zdobywając 51 punktów. W skład drużyny weszły: Jagoda Wojtkowiak, Paulina Taciak oraz Krystyna Furmanowska.

Miejsce drugie z wynikiem 35 punktów zajęły „KURKI”, czyli przedstawicielki Bractwa Kurkowego w Dolsku: Barbara Wierzbińska, Ewa Droździńska oraz Monika Gmerek.

Trzecie miejsce zajęła drużyna „Przedszkole Dolsk” w składzie: Ewa Stężycka, Monika Łabrzycka i Marlena Paszkowiak.

Fot. M. Przybyła

W kategorii mężczyzn najlepszy wynik uzyskała drużyna Bractwo Kurkowe I, którą stworzyli: Jan Ciszewicz, Paweł Fabisiak oraz Tadeusz Szymkowiak. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Bractwo Kurkowe II: Stefan Szymczak, Mieczysław Ciszewicz, Stanisław Tomczak.

W czołówce znaleźli się również przedstawiciele OSP Masłowo, zajmując miejsce trzecie. W skład drużyny weszli: Szymon Taciak, Kazimierz Taciak, Jarosław Michalak.

Zwycięskie drużyny otrzymały tytułowe puchary oraz upominki.

Ponadto odbyło się strzelanie o Tarczę 3-majową. W tej konkurencji zwyciężył Jan Ciszewicz, miejsce drugie zajął Henryk Litka, a trzecie Paweł Fabisiak.