Image

Patriotycznie w Czempiniu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W całym kraju 3 maja świętowano z okazji uchwalenia pierwszej w Europie oraz drugiej na świecie konstytucji. Także w Czempiniu odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Najpierw odbyła się msza święta w miejscowym kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Czempiniu, a następnie oficjalne uroczystości z udziałem władz samorządowych przy Pomniku Pamięci na czempińskim rynku.

Tam Konrad Malicki, burmistrz gminy podkreślił wagę naszej konstytucji jako fundamentu polskości. Burmistrz zaznaczył również, że warto, aby dzisiaj, naszej wspólnej, patriotycznej radości z osiągnięć naszych przodków, towarzyszyła refleksja nad współczesnością, nad polską rzeczywistością. Przy okazji święta narodowego, burmistrz przypomniał o szacunku do wolności, niepodległości i pokoju, za które to wartości, tuż za naszą wschodnią granicą, nasi sąsiedzi są zmuszeni oddawać życie, jednocześnie dziękując mieszkańcom gminy Czempiń za okazane im wsparcie i pomoc.

Delegacje i mieszkańcy gminy złożyli następnie kwiaty pod tablicą pamiątkową czempińskiego urzędu.

Natomiast w godzinach popołudniowych, od 16 w CAS Tlenownia w Czempiniu odbyła się patriotyczny koncert pod hasłem „Bogu i Ojczyźnie”, w którym wystąpiły chóry Bel Canto z Dopiewa, Maria Victoria z Poznania oraz Chór Czempińskiego Towarzystwa Śpiewaczego Harfa.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]