| |

Eksperci Dobrego Życia czasem mówią wierszem

Klub Literacki „Amator” obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Ten piękny okrągły jubileusz stał się okazją do uroczystego zaprezentowania twórczości członków Klubu. I właśnie wiersze śremskich seniorów wypełniły czwartkowe spotkanie z cyklu „Eksperci Dobrego Życia”.

Można je także przeczytać w nowym tomiku poezji pt. „Barwne myśli seniora”, który jest zbiorem dzieł członków Klubu. Zaprezentowane w tomiku wiersze powstały jako wyraz obserwacji i spostrzeżeń autorów, ale także ich emocji, przeżyć i wewnętrznych przemyśleń na temat otaczającej nas rzeczywistości.

Fot. D. Górna

Historia powstania Klubu Literackiego „Amator” sięga aż do roku 2009. Wówczas to pojawił się pomysł warsztatów „Twórczego Pisania”, który był skierowany do osób starszych. Hasłem przewodnim było „Moc twórczego pisania”, które stało się inspiracją do stworzenia grupy literackiej dla seniorów.

– Projekt grupy literackiej powstał w odpowiedzi na potrzebę spotkań, dyskusji osób starszych, a literatura stała się tematem przewodnim, aby aktywizować i wspierać. Uczestnicy Klubu spotykają się co drugi wtorek miesiąca w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie. Podczas tych spotkań prezentują swoje utwory, a także interesujące teksty literackie, ciekawostki ze świata literatury i kultury – wspomina Maria Świdurska, kierownik OPS w Śremie.

Fot. D. Górna

Spotkania Grupy Literackiej „Amator” mają za zadanie integrować osoby o podobnej pasji, zachęcić do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, odkrywania i rozwijania umiejętności.

Podczas czwartkowego spotkania nie zabrakło wspominek, rozmów o początkach działalności Klubu, a także o sukcesach i ważnych wydarzeniach. Seniorzy otrzymali także drobne upominki z okazji wieloletniego zaangażowania w działalność Klubu.