Image

XIII odsłona akcji Rowerem bezpiecznie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ta akcja ma już swoją historię. Co roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie zaprasza dzieci do udziału w lekcji na temat bezpiecznego poruszania się rowerem. – Zajęcia są skierowane do dzieci z klas III szkół podstawowych, które zaczynają edukację komunikacyjną. Mają one na celu uświadomienie małym rowerzystom jak bezpiecznie poruszać się jednośladem. Chodzi też o to, aby zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem atrakcji turystycznych – wspomina podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Fot. D. Górna

Organizatorami akcji są: Klub Relax, KPP w Śremie, Rada Programu Bezpieczne Miasto w Śremie, Wojewódzki Ośrodek Ruchy Drogowego w Poznaniu, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, firma Jazet, Green Bike Mega Store oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała.

Fot. D. Górna

W środowy poranek uczniowie mieli okazję poznać przepisy ruchu drogowego. Dowiedziały się także jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie roweru oraz w jaki sposób przygotować pojazd do sezonu. Mowa była także o odpowiednim zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą i nowinkach technicznych. Kilka ważnych słów i wskazówek dotyczących pierwszej pomocy przekazała Ilona Pawlak z „Krówki Małej”. Natomiast Monika Bulińska z Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego zaprezentowała najciekawsze trasy i szlaki turystyczne regionu śremskiego.

Na koniec spotkania na dzieci czekała niespodzianka. Do Śremu zawitał Pyrek, który ogłosił konkurs plastyczny. W tym roku dzieci mogą zaprezentować swój wymarzony rower przyszłości. Maluchy ukończyły lekcję z uśmiechem na ustach. Każdy uczestnik otrzymał odblask i rowerowe gadżety.