Image

Masłowo – tu wiedzą, jak dbać o planetę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pierwszo i trzecioklasiści zaprezentowali tematyczne przedstawienie, dotyczące Ziemi i konieczności jej ochrony. Zadaniem wszystkich klas było natomiast przygotowanie hasła i plakatu ekologicznego. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością i pomysłowością. Równie ciekawe okazały się szkolne podchody.

Fot. SP im. Jana Brzechwy w Masłowie

Miłą niespodzianką okazała się wizyta Sylwii Mikołajczak-Kaczmarek z Leśnictwa Zawory, która przygotowała interesującą pogadankę, wzięła udział w uroczystym otwarciu „Klasy pod chmurką”, a na zakończenie spotkania podarowała szkolnej społeczności domek dla owadów. We wspomnianej „Klasie pod chmurką” rosną już pierwsze rośliny, ustawiona została też budka lęgowa dla ptaków. Jest to doskonałe miejsce, w którym można organizować lekcje biologii, przyrody i geografii.

Fot. SP im. Jana Brzechwy w Masłowie

Dopełnieniem dnia było sprzątanie terenów wokół szkoły i najbliższej okolicy. Młodzież z przykrością stwierdziła, że śmieci jest bardzo dużo. Najbardziej bulwersujące okazały się nieczystości podrzucone przez płot na teren szkolnego boiska sportowego.

Organizacją Dnia Ziemi były nauczycielki: Magdalena Socha, Anita Towarek, Małgorzata Domałeczna oraz Alicja Janiszewska. Są to również koordynatorki szkolnego projektu „Eko Rok”.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]