Image

W Książu na sportowo celebrowali Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek, 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Gmina Książ oraz ksiąskie centrum kultury postanowiły ten wyjątkowy dzień spędzić na rowerze. O godzinie 9.30 uczniowie ksiąskiej szkoły, ekipa CK Książ, władze gminy, a także członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata spotkali się przy ul. Dworcowej. Tam oficjalnie została otwarta stacja rowerowa. – Tutaj można chwilkę odpocząć i napompować koła. To miejsce udało nam się stworzyć dzięki udziale w konkursie na działania proekologiczne – wspominał burmistrz Teofil Marciniak.

fot. D. Górna

Następnie uczestnicy przejechali ulicami Książa w kierunku parku miejskiego. Tam na mogiłach zapalili znicz, wspominając bohaterów bitwy o Książ. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 174. rocznica tamtych wydarzeń.

fot. D. Górna

Ostatni przystanek miał miejsce w przedszkolu „Bajkowy Świat”. Tam na dzieci czekał już Krzysztof Tomaszewski, ulubiony policjant najmłodszych, który dał krótką lekcję o tym, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Była to też okazja do tego, by oznakować swój pojazd. Sama procedura nie jest skomplikowana i zajmuje najwyżej 10-15 minut.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]