Image

Gdzie handel płodami rolnymi?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników, wprowadziła obowiązek wyznaczenia takich miejsc w każdej gminie. W Brodnicy jako miejsce, w którym rolnicy będą mogli się wystawiać, a klienci będą mogli nabywać bezpośrednio od nich produktu rolne i przetwory, wyznaczono na utwardzonej działce na 179/13, przy ul. Parkowej 1.

Handel w tym miejscu obywać się będzie wyłącznie w piątki oraz soboty i to w ściśle określonych godzinach. Rolnicy swoje towary będą mogli wystawiać w godzinach od 7 do godz. 14.

Do uchwały sporządzono również regulamin, który jasno wskazuje, jakie produkty mogą być tam sprzedawane.

Na ryneczku warzywnym w Brodnicy klienci będą mogli kupić wyłącznie produkty rolne lub spożywcze oraz rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym. Handel w tym miejscu odbywać się będzie mógł bezpośrednio z samochodu czy przyczepy, na ustawionych w tym celu stołach, straganach, wiatach itp. oraz w formie obnośnej (np. z koszyka, skrzynki czy wiaderka).

Regulamin targowiska warzywnego zabrania prowadzenia w tym miejscu gier hazardowych, przebywania w stanie nietrzeźwości czy spożywania alkoholu oraz zaśmiecania terenu.

Organizator handlu, czyli gmina Brodnica, dopuszcza w tym miejscu obecność pojazdów, ale tylko tych, które dowożą towar lub jest on sprzedawany bezpośrednio z nich. Wszelkie pozostałe auta nie mogą w tych dniach pozostawać na terenie wyznaczonym do prowadzenia handlu.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]