Średzka Kolei Powiatowa wraca z przytupem!

Wkrótce rusza kolejny sezon kursowania Średzkiej Kolei Powiatowej. – Kursowanie tradycyjnie rozpoczynamy 1 maja. Do początku wakacji nasze pociągi kursować będą w niedziele i święta, a w wakacje także w soboty. Względem ostatnich, epidemicznych lat nadchodzący sezon będzie dla nas bardzo pracowity. Pociągi kursować będą według trzech wariantów rozkładu jazdy, tradycyjnie już oznaczonych kolorami – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które jest operatorem Średzkiej Kolei Powiatowej.

ŚKP zapowiada, że w tym roku pojawi się więcej pociągów tematycznych, które zaproszą na wspólną podróż we wrześniu (np. Święto Ziemniaka, Nostalgia PRL), październiku (Zlot zabytkowych pojazdów), 11 listopada oraz z okazji Mikołajek. Jakie jeszcze czekają niespodzianki?

Rozwijamy współpracę z Browarem Gzub w Annopolu, z którym planujemy wzajemne wsparcie niektórych wydarzeń. Oczywiście naszymi pociągami będzie można wybrać się nie tylko do ogródka piwnego w Annopolu, ale także na Craft Beer Camp w dniach 24 – 25 czerwca – podkreśla K. Kubiak

VW_Berdychowski_400_150(1)

Warto także wspomnieć, że nadchodzący sezon będzie wyjątkowy – bowiem 23 czerwca minie 120 lat działalności Średzkiej Kolei Powiatowej. – Główne obchody zaplanowaliśmy na zakończenie jubileuszowego sezonu – to jest 8 i 9 października. Szczegóły podamy oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem – zapewnia rzecznik.

Średzka Kolej Powiatowa uprzedza także o podwyżkach cen biletów. – Niestety, ostatnie czasy nie są łatwe, przede wszystkim ze względu na ogromne wahania cen paliw i stali – w przyszłość spoglądamy z pewnym niepokojem. Zwyżka cen paliw wymusiła wzrost cen biletów, który staraliśmy się możliwie ograniczyć. Ufamy jednak, że spotka się to ze zrozumieniem podróżnych – dodaje Kubiak.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik dostępnę są na stronie – sredzkakolejpowiatowa.pl.