| |

Niedziela palmowa w muzeum. Finał konkursu na palmę wielkanocną

Wraz z nadejściem wiosny, Muzeum Śremskie ogłosiło konkurs na palmę wielkanocną. Prace można było składać do 7 kwietnia. Wyniki poznaliśmy w niedzielę palmową. W konkursie na najpiękniejszą palmę udział wzięło blisko 400 uczestników. Były to dzieci szkolne, dorośli oraz seniorzy zrzeszeni w klubach seniora. Kto wygrał?

Wśród dorosłych uczestników pierwsze miejsce zajął Klub Senior+. Drugie miejsce zdobyła palma wykonana przez pracowników „Zielarnia Natura” w Śremie. Natomiast trzecia nagroda trafiła do grupy artystycznej przy Klubie Seniora im. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie.

Fot. D. Górna

Wyróżnienie za wykonanie najwyższej palmy otrzymali członkowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie.

Z kolei wśród dzieci przyznano aż cztery nagrody:

  • I miejsce – Maria Celka,
  • II miejsce – Zofia Rydlewska i Julia Nowak,
  • III miejsce – Milena Wyzuj  i Wojciech Wyzuj,
  • III miejsce – klasa II SP im. Jana Pawła II w Dąbrowie.

Warto podkreślić, że wszystkie nagrodzone dzieci są uczniami szkoły w Dąbrowie. Oprócz wyróżnionych prac, każdy z małych uczestników otrzymał drobny upominek. I tu również warto zaznaczyć, że bank wyróżnień rozbili uczniowie Szkoły Podstawowej w Pyszącej.

Wydarzeniu towarzyszyły koncert Studia Piosenki Melody pt. „Your Voice” oraz kiermasz ozdób wielkanocnych, które przygotowali niezwykle utalentowani uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Słodkim dopełnieniem tego dnia były smakołyki serwowane przez cukiernię „Torty Love”.

Fot. D. Górna

– Mamy nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie w muzeum stanie się nową wiosenną tradycją i na stałe wpisze się do kalendarza śremskich imprez – podsumował spotkanie Grzegorz Pawlak.

Na koniec warto wspomnieć, że wspomniane wcześniej palmy wielkanocne oraz świąteczne pisanki, które są dziełem dzieci biorących udział w niedawnych warsztatach w muzeum, będzie można przez cały świąteczny okres podziwiać w muzealnym „akwarium”.