|

Znaleźli alkohol bez akcyzy – straty skarbu państwa to ponad 30 tysięcy złotych

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek, 14 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, na drodze Śrem – Pysząca, zatrzymali do kontroli fiata doblo, którym kierował 53-letni mieszkaniec Łodzi.

W pojeździe funkcjonariusze znaleźli 24 kartony, w których było w sumie 600 plastikowych butelek z cieczą o zapachu alkoholu, bez polskich znaków akcyzy. 53-latek z Łodzi został zatrzymany nie tylko jako osoba podejrzana o przestępstwo skarbowe, ale też jako poszukiwany, który nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy, a skazany zostały za działanie w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością skarbową – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zatrzymany usłyszał zarzut związany z przechowywaniem, sprowadzonych do naszego kraju, wyrobów akcyzowych. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą obliczyli, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty wysokości ponad 30 tysięcy złotych.– Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Ponadto, zgodnie z orzeczeniem sądu, trafił on już do więzienia celem odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwo – dodaje rzecznik.

Oprac. DG