„Wszystkie Kolory Świata” w Iłówcu

Projekt polegał na uszyciu laleczki na podstawie otrzymanego szablonu. Dzieci i rodzice wykazały się pomysłowością, kreatywnością i niezwykłą dbałością o szczegóły. Wśród  prac znaleźli się mieszkańcy  niemal każdego zakątka naszego globu: Eskimos – Maiki, Indianka – Pachnąca Stokrotka, Japonka – Yun Jin,  a także reprezentanci różnych zawodów i pasji: motocyklista Leszek, sierżant Dominik i sierżant Dominika.

Największą sympatię zdobył Forcraft Gamer, który został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu na najciekawszą lalkę. Szkoła, której dzieło zyska najwięcej głosów w konkursie internetowym – będzie gościła na specjalnym koncercie Majkę Jeżowska.

Ponadto warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt akcji. Laleczki uszyte przez dzieci i rodziców wzięły udział w szkolnej licytacji, a uzyskany z niej dochód został wpłacony na specjalne konto UNICEF-u.

Dzięki czemu zgromadzone w ten sposób środki posłużą w tym roku na zakup szczepionek dla dzieci z najbiedniejszych krajów świata.

Wszystkie Kolory Świata - Iłówiec
fot. SP Iłówiec

W dotychczasowych edycjach projektu w Polsce wzięło udział ponad 3 tysiące szkół. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności w dotychczasowe edycje projektu „Wszystkie Kolory Świata” udało się pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci. Tegoroczna edycja, która zakończy się z końcem tegorocznego marca.