Image
  • Home
  • Brodnica
  • Ruszyła zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

Ruszyła zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na nich zawsze można liczyć! Stowarzyszenia Runners Power i Pomocna Dłoń w Śremie, przy współpracy ze Śremskim Sportem organizują zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Nasi sąsiedzi decydując się na ucieczkę z kraju będą potrzebowali naszego wsparcia w wielu dziedzinach. Na początek zderzą się z brakiem podstawowych środków do życia i środków chemicznych. Organizujemy na ich rzecz zbiórkę – informują organizatorzy


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wśród najpotrzebniejszych produktów znajdują się:

* woda butelkowana (szczególnie w małych butelkach),

* herbata, kawa, cukier,

* konserwy,

* koce,

* pampersy,

* bandaże i woda utleniona,

* mokre chusteczki,

* ręczniki papierowe i papier toaletowy.

Wszystkie rzeczy zostaną przekazane zaprzyjaźnionym organizacjom pomocowym, związanym z Ukrainą. Organizatorzy zbiórki proszą tylko o produkty z aktualną datą użytkowania.

Można je dostarczyć do siedziby Śremskiego Sportu przy ul. Staszica 1A w godzinach otwarcia basenu (zbiórka przy kasach I piętro).

Można też dokonywać wpłat gotówkowych na konta obu stowarzyszeń:

* Runners Power 25 9084 0003 0010 6135 2000 0001

* Pomocna Dłoń w Śremie 54 1090 1405 0000 0001 4719 6760

koniecznie z dopiskiem: wpłata na rzecz uchodźców z Ukrainy.

fot. D. Górna/Jednym z organizatorów akcji jest Ryszard Mitmański

Do akcji włączają się placówki edukacyjne i kulturalne

Również placówki edukacyjne rozpoczęły akcje pomocowe dla Ukrainy. Między innymi w poniedziałek, 28 lutego ruszy zbiórka darów dla urzędu miejskiego w Ustrzykach Dolnych, gdzie funkcjonuje Punkt Recepcyjny. Akcję zainicjowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dołączyły do niej także urząd miejski w Książu Wlkp. i ksiąskie Centrum Kultury.

Organizatorzy proszą o kubki, talerze, termosy, sztućce, kawę, herbatę, a także środki higieny osobistej tj. mydło, szczotka i pasta do zębów, żel pod prysznic, podpaski. Przydadzą się także artykuły dla niemowląt czy suche przekąski.

fot. materiał organizatora

Zajrzyj do Centrum Integracji Cudzoziemców

W związku z kryzysową sytuacją, obywatele Ukrainy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie Centrum Integracji Cudzoziemców, które działa przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie (ul. Chłapowskiego 1). Wolontariusze centrum uruchomili zbiórkę funduszy dla organizacji zajmujących się pomocą dla Ukrainy.

Musimy to robić. To nasza konieczność! Z pewnością w zaistniałej sytuacji  potrzebna będzie żywność i środki sanitarne. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby  przyłączyć się do naszej akcji o przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnych artykułów. Pieniądze przekażemy organizacjom  bezpośrednio wspierającym waleczny  naród ukraiński – dodaje Krystyna Szymańska

Pieniądze można wpłacać na konto Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta „Nadzieja” za pośrednictwem banku Santander Bank Polska nr konta 17 1090 1405 0000 0000 4001 1650 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

W sprawach  cudzoziemców można dzwonić do siedziby Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta:

–  od poniedziałku do piątku w godz. od 9.30 do 13.30, tel.  669 953 504, koordynator:  Eugeniusz  Siczyński, kontakt codziennie w godz. od  12.00 do 18.00, tel. 661 258 270.