|

Zmarła najstarsza śremianka

Płyną kondolencje do najbliższych Anieli Piaseckiej, przesympatycznej śremianki, która przeżyła 105. wiosen. Smutną wiadomość przekazał burmistrz Adam Lewandowski. – Zmarła najstarsza śremianka – pani Aniela Piasecka. To była wspaniała kobieta, pogodna i zasłużona dla Śremu. Jeszcze w styczniu br. gościłem na jej 105. urodzinach – wspomina burmistrz.

Zaszczytne, okrągłe setne urodziny pani Aniela obchodziła 24 stycznia 2017 roku. Wówczas burmistrz osobiście złożył jubilatce najlepsze życzenia urodzinowe. I robił tak co roku.

Aniela Piasecka urodziła się 24 stycznia 1917 roku w miejscowości Malenin koło Gniezna. Swoje życie związała ze Śremem, gdzie pracowała i mieszkała. Pani Aniela wychowała troje dzieci, doczekała się kilku wnuków i prawnuków.

Pani Aniela od urodzenia była optymistką, dzięki czemu zachowała wyśmienitą formę, rzadko korzystała z okularów. Bardzo lubiła wspominać dawne życie w przedwojennym Śremie – tymi słowami podsumował jedno z urodzinowych spotkań A. Lewandowski

VW_Berdychowski_400_150(1)

Msza święta pogrzebowa odbędzie się 9 lutego o godzinie 11.00 w śremskiej farze. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej .