Image
  • Home
  • Śrem
  • Ważna informacja dla kobiet! Bezpłatne badania mammograficzne w Śremie

Ważna informacja dla kobiet! Bezpłatne badania mammograficzne w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Aż dwukrotnie, bowiem 11 lutego i 8 marca w Śremie stanie mammobus. Zaparkuje przy parafii NSJ Śrem. – W tych dniach prowadzone będą Bezpłatne Badania Mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1972/1971/1970…, które nie miały nigdy wykonywanych Bezpłatnych Badań Mammograficznych – zaprasza Lidia Rypuła Tylczyńska.

Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c. Zapisać się na badanie można pod numerem telefonu – 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00 od pn. do pt. ) lub online na stronie diagnostyk.pl. – Można również podejść bezpośrednio do mammobusu. Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania – zapewnia organizator i podpowiada, że najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

– Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia – wyjaśnia Lidia Rypuła Tylczyńska.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]