Image
  • Home
  • Śrem
  • Pomocna Dłoń oraz burmistrz Śremu z nominacją do nagrody Fundacji Batorego

Pomocna Dłoń oraz burmistrz Śremu z nominacją do nagrody Fundacji Batorego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Z nieukrywaną radością mamy zaszczyt ogłosić, iż zostaliśmy nominowani do nagrody Super Samorząd 2021 wraz z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim za wdrożenie i realizację programu „Złota rączka dla seniora” – informuje Dorota Witczak.

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń oraz gmina Śrem znalazły się w ścisłym gronie 15 nominowanych z 288 uczestniczących w akcji samorządów i organizacji. Super Samorząd to nagroda Fundacji Batorego dla uczestników akcji Masz Głos i władz samorządowych, które wspólnie zrealizowały ważne lokalne działanie. A do takich właśnie należy „Złota rączka dla seniora”.

Powyższy program to pomoc dla seniorów w postaci drobnych napraw czy usług, która realizowana jest całkowicie bezpłatnie, a wszystkie osoby biorące udział w procesie robią to w ramach wolontariatu i prywatnymi środkami transportu. Projekt ten, a w zasadzie jego główny bohater – pan Dawid (złota rączka) otrzymał wyróżnienie podczas XV Gali Wolontariatu. Ponadto projekt „Złota Rączka” i oczywiście również pan Dawid zostali laureatami konkursu „Wielkopolska otwarta na wolontariat”.

fot. D. Górna

Pan Dawid współpracuje z nami od samego początku projektu. Naprawiał już żaluzje, osadzał drzwiczki w szafach, zawieszał karnisze, panele i półki, regulował spłuczki. Jego wyobraźnia i szeroka wiedza sprawiają, że nie było usługi, której by odmówił. A nie wszystkie były drobną naprawą – wspomina Dorota Witczak z Pomocnej Dłoni


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tymczasem laureatów nagrody Super Samorząd i Super Głos 2021 poznamy we wtorek 15 lutego podczas gali transmitowanej na stronie głównej Onet i profilu Fundacja Batorego.

Jaki jest „Super Samorząd”?

To wyróżnienie wręczane jest przez Fundację Batorego. Nagrody przyznawane są co roku na zakończenie każdej kolejnej edycji akcji Masz Głos. Laureatami zostaną lokalne duety: organizacje społeczne lub grupy nieformalne i władze samorządowe ich miejscowości, gmin, które razem zrealizowały oddolną inicjatywę.

Nagroda jest wyrazem uznania dla partnerstwa jak władze odpowiedziały na potrzeby grupy mieszkańców, która zgłosiła się ze swoją potrzebą i jak mieszkańcom udało się zaangażować władze w swoje działania. Efektem nagrodzonego działania powinno być wspólne rozwiązanie lokalnego problemu, pogłębienie relacji między władzą samorządową a mieszkańcami.

– Z czystym sumieniem muszę powiedzieć, że samorząd gminy Śrem, spółki gminne czy inne podmioty, takie jak: biblioteka publiczna, muzeum czy ŚOK zawsze chętnie wspierają nasze działania – dodaje Dorota Witczak.