||

30 lat minęło jak jeden dzień

W piątkowy wieczór, dwa dni przed jubileuszowym finałem WOŚP, odbył się wernisaż wystawy „30 lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śremie”. Organizatorami tego wydarzenia są Muzeum Śremskie oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów „Krówka Mała”. Wernisaż otworzył burmistrz Adam Lewandowski, który co roku włącza się w orkiestrowe granie. Na miejscu można było spotkać niezawodną ekipę „Krówki Małej”. Dla nich była to niezła rozgrzewka przed niedzielnym finałem.

Przez 30 lat udało się uzbierać naprawdę wiele wyjątkowych gadżetów, które niosą ze sobą niezapomniane wspomnienia. I właśnie dzięki tej wystawie możemy przenieść się w czasie do pierwszych finałów. Są koszulki, puszki, kubeczki z minionych finałów oraz identyfikatory wolontariuszy. A na nich… zdjęcia sprzed wielu lat. Niejednym zakręci się łezka w oku na wspomnienie bujnej czupryny.

fot. Piotr Pieczykolan

Wystawę można obejrzeć w dniu finału. W niedzielę w Muzeum Śremskim będą także wolontariusze z puszkami. Warto zatem tam zajrzeć podczas spaceru.

Przypomnijmy także, że wystartowała „krówkowa” eSkarbonka WOŚP. Na jej koncie jest już ponad 5 tys. zł. Natomiast wielki finał odbędzie się już jutro!

Już od wczesnych godzin porannych na ulicach pojawią się wolontariusze z puszkami. Po południu rozpoczną się relacje i program live w TV Relax, a także na naszym facebooku.

– Jakie są nasze plany na finałową niedzielę? Przede wszystkim kwesta na ulicach Śremu. Będziemy także w Brodnicy, Grzybnie, Górce, Iłówcu, Jaszkowie, Przylepkach, Szołdrach, Żabnie, Żurawcu, Brodniczce, Esterpolu i Manieczkach. Oczywiście odbędzie się 11. Bieg „Policz się z cukrzycą”. Po południu natomiast odbędzie się koncert w muzeum i w Telewizji Relax. Zagrają: BJR (Mamooth Label) i Ziółek, Studio Melody, Dret aka Dreamer, Lech Nawrocki z zespołem, Iwona Jurga i Krople Dżdżu, Beat Wise, CDN. Zapraszamy także aukcje w programie na żywo i w internecie – zachęca Grzegorz Pawlak.