Image

Tak funkcjonują urzędy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 21 stycznia br. administracja publiczna powinna przejść na pracę zdalną. Przynajmniej takie polecenie powinni wydać kierownicy poszczególnych jednostek. Nie dotyczy to jednostek organizacyjnych sądów, prokuratury oraz uczelni.

Do dnia 28 lutego 2022 r. w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury oraz uczelni.

Z tego zalecenia nie skorzystał burmistrz Śremu. Urzędnicy ratusza pracują na dotychczasowych zasadach. Choć przypomnijmy, że pierwotnie minister zdrowia mówił o obowiązkowym przejściu na pracę zdalną w administracji publicznej, które koniec końców zamieniono na zalecenie…

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w przyszłym tygodniu możemy mieć ponad 50 tys. zakażeń. Ta sytuacja wymaga specjalnych kroków. Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej – mówił A. Niedzielski


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do urzędu tylko w sprawach ważnych

MZ podkreśla, że każdy kontakt to potencjalne ryzyko zakażenia. Stąd też zalecenie, by do urzędów przychodzić tylko w sprawach ważnych. – Zachęcamy do korzystania ze skrzynek podawczych, kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Zalecamy, by do urzędu przychodzić wyłącznie w sprawach ważnych, których nie ma możliwości załatwić w innej formie niż osobista – informują urzędnicy.

W gminie Śrem obsługa klienta organizowana jest wyłącznie na parterze budynków – nie ma możliwości wejścia na piętra, a spotkanie z pracownikiem merytorycznym możliwe jest po uprzednim umówieniu telefonicznym na parterze. Przed budynkami oraz wewnątrz przy drzwiach znajdują się skrzynki do korespondencji. Urzędnicy zapewniają, że skrzynki są opróżniane codziennie.