Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Średzka Kolej Powiatowa rozpoczyna kolejny sezon

1 maja

Średzka Kolej Powiatowa rozpoczyna kolejny sezon

Jak niemal co roku, w poniedziałek 1 maja średzka wąskotorówka wraca na trasę i rozpoczyna swój kolejny sezon rozkładowego kursowania na trasie Środa Miasto – Zaniemyśl. – Przybądźcie tego dnia na stację 120-letniej kolejki średzkiej, abyśmy wspólnie wyruszyli w nostalgiczną podróż w czasie – z lokomotywą parową na czele – zapraszają organizatorzy wydarzenia.

Jak się wybrać w podróż kolejką?

Aby wyruszyć w tę wyjątkową podróż w czasie, należy przyjść w poniedziałek, 1 maja na stację główną kolejki w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Niedziałkowskiego 25. Tam w kasie biletowej (biały budynek stacyjny) kupimy bilet na przejazd. Uwaga! Warto być już 30 minut przed odjazdem, aby spokojnie zająć miejsce siedzące w wagonie.

O której godzinie są odjazdy?

1 maja na trasę wyjadą dwa pociągi ze stacji Środa Miasto (ul. Niedziałkowskiego 25) – o godz. 10.00 oraz 14.00. Po godzinnej podróży do Zaniemyśla i godzinnym postoju kolejka będzie wyjeżdżała ze stacji w Zaniemyślu o godz. 12.00 i 16.00.

Czy można wyruszyć w podróż dopiero w Zaniemyślu?

Oczywiście! Wówczas bilety można nabyć, u obsługi pociągu, w trakcie jazdy.

Czy można zarezerwować miejsca w pociągu?

– Zasadniczo nie prowadzimy rezerwacji na przejazdy kolejką. Jedynie w przypadku większych grup – powyżej 20 osób – istnieje możliwość zarezerwowania miejsc w wagonie – wyjaśnia organizator.

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Samochody można zaparkować wzdłuż terenu stacji Środa Miasto, a także za białym budynkiem stacyjnym. Pracownicy Średzkiej Kolei Powiatowe proszą, aby nie parkować samochodów na trawnikach, a także bezpośrednio przy torach. Na stacji w Zaniemyślu samochód można zostawić na dawnym placu ładunkowym, położonym przy ulicy Dworcowej.

Dlaczego warto jechać?

Średzka Kolej Powiatowa – to 120-letnia kolej tworzona z pasją przez kilkunastoosobową grupę miłośników kolejnictwa ze Środy Wielkopolskiej i najbliższej okolicy. Osadzona w klimacie dawnej kolei, wąskotorówka jest jedną z niewielu zachowanych w Polsce kolejek kursujących po szynach o rozstawie 750 mm. – Odwiedźcie nas w majowy weekend, na pewno nie będziecie żałowali tej wycieczki! – zapewnia ekipa ŚKP.

Szczegóły

Data:
1 maja
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Średzka Kolej Powiatowa

Miejsce wydarzenia

Średzka Kolej Powiatowa